Przezskórna elektroliza EPTE

Jesteśmy pierwsi w Krakowie! Szkolenie, które odbyło się u nas w gabinecie było pierwszym w Krakowie i trzecim w Polsce.

Metoda przezskórnej Elektroterapii EPTE jest przełomem w leczeniu tendinopatii, czyli przewlekłych zwyrodnieniowych ciężkich w leczeniu zmian przyczepu ścięgna do kości.

Leczenie polega na wytworzeniu mikroprądu galwanicznego, który aplikowany jest  w chore ścięgno za pomocą igły do akupunktury. Dochodzi do procesu elektrolizy, pod którego wpływem zmienia się środowisko zwyrodniałej tkanki na zasadowe oraz gromadzą się w niej min. czynniki wzrostu . Wytwarzany jest kontrolowany stan zapalny, który jest nie zbędny do syntezy nowego kolagenu i regeneracji tkanki.

W ciągu 2 dni bolesność ścięgna spada i pacjent czuje się lepiej w porównaniu do stanu sprzed terapii.  Zaleca się wdrożyć ćwiczenia ekscentryczne, w celu modelowania za pomocą wysiłku regenerującej się tkanki. Metoda jest dedykowana dla osób,  które były bezskutecznie leczone innymi metodami.

Terapia pochodzi z Hiszpanii i jest z powodzeniem stosowana, zarówno w wyczynowym sporcie przez najlepsze klubu piłkarskie jak i u pacjentów z typowymi urazami przeciążeniowymi.

Schorzenia które można  leczyć za pomocą Przezskórnej Elektrolizy EPTE:

Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego

Więzadło właściwe rzepki

Ścięgno Achillesa

Łokieć tenisisty

Rozcięgno podeszwowe

Blizny w mięśniach po naderwaniu

Metoda opiera się na mocnych dowodach naukowych. Link do badań:

http://www.electrolisisterapeutica.com/en/research-electrolysis-percutaneous-technique/

Cena zabiegu: 250zł

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę 697703263

Godziny pracy

Poniedziałek - piątek  7.30-19.30

Sobota - biegamy

Niedziela - biegamy

Piątek - sobota - istnieje możliwość umówienia wizyty w Raciborowice

Adres

Al. Jana Pawła II 78
Basen AWF
Piętro: -1
31-571 Kraków

Krajobrazowa 15L,
32-091 Raciborowice

Kontakt

We are English speaking crew

697-703-263

gabinet@fizjoterapia-kaczmarek.pl

Nasi fizjoterapeuci nie odbierają telefonów podczas pracy z Pacjentem. Jeśli nie mogłeś się połączyć oddzwonimy w najbliższej przerwie.