Łokieć tenisisty

 Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej w wyniku powtarzających się mikrourazów ścięgien prostowników nadgarstka. Pierwotnym czynnikiem powstałego zapalenia jest mikro-przerwanie, naderwanie początku ścięgna prostownika promieniowego nadgarstka oraz prostownika łokciowego. Stan zapalny może przejść w fazę przewlekła czemu sprzyja nadmierne nakładanie się przeciążeń mięśni. Długotrwały proces zapalny może prowadzić do powstania zmian strukturalnych.

Jak zdiagnozować łokieć tenisisty ?

Ból w bocznej części stawu łokciowego nie zawsze musi oznaczać problem z przyczepem mięśniowym na nadkłykciu bocznym kości ramiennej.Dolegliwości te mogą pochodzić również z okolicy szyi, kręgosłupa czy też barku. Unerwienie kończyny górnej wychodzi z odcinka szyjnego kręgosłupa. Na swoim przebiegu nerwy napotykają wiele miejsc potencjalnego ich podrażnienia. Tkanki okołonerwowe będące w napięciu mogą tworzyć kompresje nerwu i zaburzyć jego wymianę płynów. Zaburzenie to może stymulować receptory bólowe i prowadzić do powstania bólu. Zapalenie entezy prostowników może mieć również swój początek na wskutek nieprawidłowej techniki wykonywania określonych ruchów w sporcie np. backhand w tenisie.Zła technika z kolei może mieć korzenie w dysbalansie mięśniowo- powięziowym na przebiegu taśm anatomicznych ciała zaangażowanych w generowanie danego ruchu. Bądź z drugiej strony zły wzorzec ruchu może wpływać na powstanie nieprawidłowości mięśniowo- powięziowych i powodować powstanie urazu.

Przeprowadzenie szczegółowego wywiadu oraz badania globalnego pacjenta pozwala znaleźć źródło i pierwotną przyczynę powstania dysfunkcji w obrębie bocznego aspektu łokcia.Ważne aby pod okiem specjalisty postawić odpowiednią diagnozę. Umożliwi to przeprowadzenie dokładnej, nacelowanej na główny problem terapii oraz przyśpieszy powrót do zdrowia pacjenta.

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę 697703263

Godziny pracy

Poniedziałek - piątek  7.30-19.30

Sobota - biegamy

Niedziela - biegamy

Piątek - sobota - istnieje możliwość umówienia wizyty w Raciborowice

Adres

Al. Jana Pawła II 78
Basen AWF
Piętro: -1
31-571 Kraków

Krajobrazowa 15L,
32-091 Raciborowice

Kontakt

We are English speaking crew

697-703-263

gabinet@fizjoterapia-kaczmarek.pl

Nasi fizjoterapeuci nie odbierają telefonów podczas pracy z Pacjentem. Jeśli nie mogłeś się połączyć oddzwonimy w najbliższej przerwie.