Zawroty głowy, bóle głowy

Zawroty głowy, odczucia kręcenia, wirowania się w głowie wraz z współistniejącą niepewnością, chwiejnością ruchową, czasem nawet z chwilową utratą równowagi ciała to objawy powstające często w wyniku problemów z kręgosłupem szyjnym oraz napięciami w obrębie szyi, potylicy.

Bóle głowy mogą mieć podłoże w wielu problemach zdrowotnych naszego organizmu. Bardzo powszechne stają się bóle głowy związane z nadmiernym napięciem mięśniowym potylicy oraz szyi. Styl życie dzisiejszych czasów cechujący się pośpiechem,  długotrwałym stresem oraz pozycjami statycznymi wynikającymi z rodzaju wykonywanej pracy wpływają na kumulowanie się napięć w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa.

Dlaczego napięcia w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa mogą wpływać na bóle i zwroty głowy?

  • Z punktu widzenia anatomicznego, mięśnie szyi, powięź szyjna, mięśnie podpotyliczne mogą wpływać na ucisk naczyń krwionośnych przebiegających w ich sąsiedztwie. Następstwem owego zacieśnienia jest zaburzenie ukrwienia głowy oraz drenażu krwi żylnej prowadzące do powstania bólu głowy.
  • Od kości potylicznej do kręgów szyjnych C1 – C2 przyczepiają się małe mięśnie podpotyliczne. Posiadają one bardzo dużo wrzecion nerwowo- mięśniowych, a tym samym w dużym stopniu odpowiadają za kontrolę naszej postawy ciała. Główną funkcją tych mały lecz bardzo istotnych mięśni jest cofanie głowy w kierunku tylnym. Długotrwałe statyczne pozycje, w których głowa jest wysunięta do przodu stwarzają dużą sztywność mięśniową potylicy. Zbyt duże napięcie prowadzi do niedokrwienie, a tym samym może powodować bóle głowy, zawroty głowy oraz szumy uszne.
  • W rejonie potylicznym przebiega wiele struktur nerwowych. Wzmożone napięcie mięśniowe karku wpływa niekorzystnie na nerw potyliczny większy. Drażnienie tego nerwu może generować ból głowy, szumy uszne, nudności, światłowstręt, drętwienie powłok głowy.

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę 697703263

Godziny pracy

Poniedziałek - piątek  7.30-19.30

Sobota - biegamy

Niedziela - biegamy

Piątek - sobota - istnieje możliwość umówienia wizyty w Raciborowice

Adres

Al. Jana Pawła II 78
Basen AWF
Piętro: -1
31-571 Kraków

Krajobrazowa 15L,
32-091 Raciborowice

Kontakt

We are English speaking crew

697-703-263

gabinet@fizjoterapia-kaczmarek.pl

Nasi fizjoterapeuci nie odbierają telefonów podczas pracy z Pacjentem. Jeśli nie mogłeś się połączyć oddzwonimy w najbliższej przerwie.