Tylko u nas! Badanie, Analiza, Video-analiza w slow motion Techniki Biegu na bieżni elektrycznej lub stadionie lekkoatletycznym. Jak to robimy? Kliknij artykuł i czytaj dalej…..

 

Jesteśmy pierwsi w Krakowie! Szkolenie, które odbyło się u nas w gabinecie było pierwszym w Krakowie i trzecim w Polsce.

Metoda przezskórnej Elektroterapii EPTE jest przełomem w leczeniu tendinopatii, czyli przewlekłych zwyrodnieniowych ciężkich w leczeniu zmian przyczepu ścięgna do kości.

Leczenie polega na wytworzeniu mikroprądu galwanicznego, który aplikowany jest  w chore ścięgno za pomocą igły do akupunktury. Dochodzi do procesu elektrolizy, pod którego wpływem............

 

Coraz więcej biegaczy, pacjentów pyta o Taping. W związku z rosnącym zainteresowaniem tą metodą fizjoterapii postanowiłem napisać kiedy Taping się sprawdza i przy jakich kontuzjach z mojego doświadczenia można go stosować.

Na początku kilka słów o samej metodzie. Powstała w latach siedemdziesiątych w Japonii i powoli rozprzestrzeniła się na cały świat głównie przez zastosowanie w sporcie. Do Tapingu używa się dwóch rodzajów taśm: elastycznych i nieelastycznych.

Czytaj dalej….

   

 

Odnowa biologiczna – wraz ze wzrostem obciążeń treningowych narasta zmęczenie i bolesność mięśni. Im bliżej zamierzonego startu lub końca sezonu, przy niewłaściwych proporcjach pomiędzy treningiem, a wypoczynkiem kontuzjogenność tkanek organizmu rośnie. Spada miejscowe pH, rośnie napięcie i sztywność mięsni, utrudniony jest odpływ zbędnych produktów przemiany materii, ilość mikrourazów włókien mięśniowych narasta. Czytaj dalej....

Mamy powody do dumy nasz terapeuta Michał Kaczmarek Vice mistrzem Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie! Dystans 21km w deszczowej i wietrznej pogodzie pokonał w 1.18.03. Wynik jest dowodem na to że, w naszej pracy kierujemy się doświadczeniem i praktyką.